Uudised

Uus kaalulangetamise ravim kiideti heaks

Pinterest LinkedIn Tumblr

USA pank Wells Fargo prognoosib uue ravimi aastaseks müügituluks 600 miljonit dollarit. Kuigi sarnaste ravimite efektiivsusajalugu ei ole kuigi muljetavaldav, tagab inimloomuse kiiks tahta kõike kiiresti ja võimalikult vähese vaevaga sarnaste ravimite finantsedu.

Contrave sisaldab kaht toimeainet: naltreksoon ja bupropioon, millest viimane on levinud retsepti alusel müüdav antidepressant. Naltreksoon on aga opioidi retseptori antagonist, mis tähendab, et selle manustamine nullib opioididest, nagu morfiin ja heroiin, saadava mõnutunde. Seetõttu kasutatakse seda edukalt teatud narkootiliste ainete võõrutusravis üldjuhul 50 mg annusega. Oluliselt vähem teatud, kui mitte öelda varjatud, on aga see, et madala doosiga naltreksoon (4.5 mg) on ka väga efektiivne autoimmuunhaiguste raviks.

Vaadates toimeaineid ja nende toimet on ravimitootja eesmärk parandada inimese tuju ja vähendada emotsionaalset söömist, mis tähendab tihti suure koguse suhkru tarbimist, ning vähendada inimese tundlikust emotsionaalsest söömisest tulenevale endorfiinisüstile. See tähendab, et kui ravimit tarbida, siis tootja loodab, et inimese tuju paraneb ning kui ta libastub, siis ei saa ta tavapärast endorfiinilaengust tingitud paremat tuju, mis peaks aitama tuju parandavast suhkrusöömisest võõrutada.

Teoorias on lahendus hea, aga kas ka praktikas ning millise hinnaga?