Uudised

Uuring: roheline tee võib kahjustada tervist

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kõne all oleva katse autorid Abulfadle K. A., Bakhaat G. A., Shaik R. and Tantry B. A. uurisid liigse rohelise tee tarbimise mõju kehakaalule ja kilpnäärmehormooni tasemele meessoost hiirte seas ning võrdlesid seda identsete hiirte gruppidega, mis manustasid fluoriidi ja kofeiini eraldi.

always got time for some music.

Uuringu käigus avastati, et grupil, mis tarbis 30 päeva jooksul rohelist teed, langes märgatavalt kilpnäärmehormoonide T3 ja T4 tase. Sama juhtus grupiga, mis tarbis samal hulgal puhast fluoriidi. Kofeiini manustanud grupil langes üksnes T3 tase.

Raudse Tervise arvamus – uuringu tulemust ei tasu tõlgendada, et rohelist ega teisi teesid ei tohiks üldse tarbida, vaid seda, et neid tuleks tarbida mõõdukalt (maksimaalselt 1-2 tavapärase mõõduga) tassi päevas, ning puruteed/teekotti hoida kuumas vees mitte kauem kui 2-3 minutit, et minimeerida fluoriidi suurema hulga vabanemist teelehtedest.

Fluoriidi mõju neutraliseerib täielikult ööpäevas 1mg joodi tarbimine ning joodi potentsiaalse autoimmuunse reaktsiooni tekkimine 200mcg seleeni tarbimine koos joodiga.

30-päevane väljakutse