Uudised

Uus iPhone võib vanast tervisele kahjulikum olla

Pinterest LinkedIn Tumblr

Suurim potentsiaalne probleem, mis laiatarbemeediasse jõudis, oli telefonide painduvus, mille raames mõned telefoni ostnud kasutajad märkasid, et paberõhuke mobiilseade taskus kuju muutis. Väide, et uued iPhone’id konkurentide seadetest nõrgemad on, lükati aga teadusliku katsega ümber.

Probleem, millest suurem osa uute telefonide ostnutest ega ostuplaaniga huvilistest kuulnud pole, on aga see, et iPhone 6 ja iPhone 6 Plus eritatav radioaktiivsus on ca kolm korda suurem kui paljude konkurentide sarnased seadmed. Spetsiifiline imendumisulatus (specific absorption rate – SAR) on ühik, millega mobiiltelefonide ja teiste seadmete radioaktiivsust mõõdetakse. Selle rahvusvaheline lubatud lävi mobiiltelefonidele on 1.6 vatti kehakilogrammi kohta (W/kg) ning iPhone 6 puhul on see näitaja 1.58 W/kg ja iPhone 6 Plus puhul 1.59W/kg, põhjustades pikema aja jooksul potentsiaalselt oluliselt suurema tõenäosusega erinevaid terviseprobleeme kui mõned konkurentide nutitelefonid.

Huvitav on siinkohal ka asjaolu, et aastaid tagasi pöördus Tawkon Steve Jobsi ja Apple poole enda mobiilirakendusega, mis võimaldanuks kasutajatel oma mobiili radioaktiivsust mõõta, kuid kirjavahetuses Apple asutajaga väljendas viimane huvi puudumist rakenduse App Store’i jõudmise vastu.

iPhone 6 tootesari näeb küll ilus välja, kuid avaldatud faktide valguses tuleks kaaluda, kas nende omamine on potentsiaalset tervisekahju väärt. Kui otsustad kummagi toote kasuks, siis kaalu ka radioaktiivsust neutraliseeriva kesta soetamist, mida erinevad tootjad valmistavad. Meie lemmik on Pong Research.