Uudised

Kaks vähetuntud abilist kaalulangetamiseks

Pinterest LinkedIn Tumblr

Siinkohal võib paralleele tõmmata kiiresti rikastumise skeemidega, mille õnge siiani langetakse. Ideaalvormi ja miljonäriks saamise salavalemi saab kokku võtta kolme sõnaga, mis inglise keeles paremini kõlavad: hard fucking work.

Hoolimata ohverdustest ja ajakulust, mis kummagi saavutamiseks panustada tuleb, leidub meetodeid ja abivahendeid, mis mõlemat teekonda lihtsamaks teevad. Kaalulangetamise puhul ei aita ükski rasvapõletaja ega ravim, kui valimatult kõike piiramatus koguses süüa ja juua, kuid õigeid valikuid tehes on võimalik mõne abimehe toel protsessi kiirendada.

“Kapsaitsiin” ei ütle ilmselt paljudele midagi, kuid täpsustades, et see on komponent tšillipipras, süttib mõne pea kohal pirn. Maastrichti ülikoolis viidi läbi inimkatse, mille raames uuriti kapsaitsiini mõju kaalulangetamisele. Tulemused näitasid, et selle tarbimine aitab kehatemperatuuri tõsta ja hoida, mis viitab viivitavale toimele seoses kestva kaloridefitsiidiga kaasneva ainevahetuse aeglustumisega.

Teises katses uuriti kapsaitsiini ja MCT-õli koosmõju kaalulangetamisel. MCT (medium chain triglycerides – keskmise pikkusega triglütseriidid) on rasvhapped, mida leidub enim meie suures lemmikus, kookosõlis. Katse tulemused näitasid suuremat termogeneesi toetavad toimet MCT ja tšillipipra segu puhul kui päevalilleõli ja tšillipipra kombinatsiooni tarbimise korral.

Kookosõli ja tšilli/kajenn on väga tervislikud valikud ka neile, kes kehakaalu langetada ei soovi, kuid neile, kes soovivad, võib see kombinatsioon anda (võimalik, et lühiajalise) lisatõuke rasvapõletuseks.